Voleybol Okulları

 Voleybol Okullarımızın amacı; eğitim kalitesinden ödün vermeden, mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciye kaliteli bir ortamda spor yapma olanağı sağlamak ve öğrencileri takım kadrolarına hazırlamaktır. Çağdaş, güvenli ve sağlıklı spor alanlarında çocuklarımızın talep ve beklentilerini tam olarak karşılayarak koşulsuz sporcu memnuniyetini sağlayabilen, sporu yayabilen ve yaygın olarak yaptırabilen; centilmenlik ruhuna sahip, rakibine saygı duyan, kendisini önemseyen, çevresini koruyan, arkadaşlarını, ailesini, ülkesini seven ve milli takımlarda hizmet verebilmeyi de hedefleyen   sporcular yetiştirebilmektir.

  Eğitimimiz, yalnızca belirli bir spor branşını hedef alan teknik eğitim değil, öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir.  

 Voleybol okulundaki çalışma sistemi; gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etmek, paylaşmak, öz çalışma disiplinini kazanmak fırsatını bulurlar.

   Voleybol Okullarına devam eden sporcuların belirli aralıklarla yapılan düzey belirleme testlerinin sonuçlarına bağlı olarak sporcular bir ileri düzeyde çalışan gruba katılabilir veya kendi gruplarında çalışmalarını sürdürebilirler.

  Çocuklara ve gençlere sevdikleri ve istedikleri şeyler için çalışmaları, fedakârlık ve mücadele etmeleri gerektiği bilincini aşılayarak, onlara, kendilerine hangi meslek ve kariyeri seçerlerse seçsinler faydasını görecekleri çalışma alışkanlık ve disiplinini kazandırmak. Spor kültürünü ve spor ahlakını genç yaşlarda kazandırıp, onların spor kültürünü genel kültürlerinin, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmelerini, rakiplerine ve emeğe saygı duymalarını sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamaları gerektiğini öğreterek, onlara kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmak.

   Spor yapabilecekleri, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak duracakları, zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam ve imkânları yaratmak.

 ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ  olarak voleybol kursu ile çocuklara takım oyuncusu olmayı, dengeli ve düzenli beslenmeyi, hedef  koymayı, hayatlarını planlamayı aşılayarak her alanda zamanı verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyoruz.

ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ  sporcularına, kendi iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile şiddet kullanmadan, başarı kazanmayı hedefler. Takımlar arasında file olması, rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırarak spor yapmanın disiplinini aşılar.
Voleybola küçük yaşlarda başlayan çocukların zekâsı antrenmanda yaptığı hareketlerle gelişmektedir. Voleybol kursu kötü alışkanlıklardan koruyarak çocukların doğru nefes alıp vermeyi öğrenmesini sağlamaktadır.

   Voleybol oynamak için uzun kas diye tabir edilen esnek vücut yapısına ihtiyaç duyulduğu için voleybol oynayan çocukların vücut şekli bu esnek form doğrultusunda gelişir. Bu sağlıklı fiziksel yapının yanı sıra çocuklar, sosyal olarak da dostluk, paylaşım, yardımlaşma gibi becerileri de voleybol okulumuzda kazanırlar.
Voleybol Okullarında Sporcu adayları, alanında uzman ve tecrübeli antrenörlerden eğitim alma imkânına sahip olmaktadır.